Weekendowe spotkania z sobą samym – „Spotkać siebie, by pokochać Ciebie”. Podczas weekendowych sesji proponujemy spotkania z sobą samym, a więc osobistą historią życia, osobowością, uczuciowością i tym wszystkim w nas, co jest nieznane i wymaga poznania i zrozumienia.

Od tego roku proponujemy dwuczęściową sesję: „Poznać i uporządkować uczucia nieuporządkowane”, którą prowadzą ojcowie Krzysztof Dyrek SJ i Kazimierz Trojan SJ
„ Poznać i uporządkować uczucia nieuporządkowane” (ĆD 1, 21)

Prowadzą: o. Krzysztof Dyrek SJ i o. Kazimierz Trojan SJ

Święty Ignacy w Ćwiczeniach duchowych uczy rozeznawania duchów, a równocześnie pomaga poznać i uporządkować uczucia nieuporządkowane, które utrudniają proces rozeznawania i pełnienia woli Jezusa.

Uczucia nieuporządkowane to nie tylko nasze grzeszne przywiązania, ale także niedojrzałości, zależności i przywiązania emocjonalne. W nich  wzajemnie się warunkują nasz wymiar duchowy i ludzki, a więc świat naszych wartości, ideałów, ale także potrzeb duchowych i psychicznych.

Sesja „uporządkować uczucia nieuporządkowane”  jest przeznaczona dla tych, którzy  pragną bardziej siebie poznać, a równocześnie uczy „pracy nad sobą”, by postąpić na drodze Jezusa.

Pomaga  odkryć na nowo ideały ewangeliczne i realizować je w codzienności.  Uczy uważności i refleksji nie tylko nad postawami. Pomaga również dostrzec i zrozumieć poruszenia wewnętrzne i odróżnić te, które pochodzą od dobrego i złego ducha, ale także  „ode mnie”.

Na sesję zapraszamy zarówno osoby duchowne, a więc księży, siostry zakonne i osoby formowane jak i osoby świeckie. Jako, że sesja uczy uważności, zasłuchania w Jezusa i siebie samego, konieczne jest przeżywanie jej w milczeniu i wyciszeniu.

 

(fot. Delaney Turner / flickr.com / CC BY 2.0)